files/fotokanapka/v1_pierwszy_boczny1.jpg?imgrand=54831

Oprawa zdjęć – Fotokanapka

 

Oprawa zdjęć to doskonały sposób, aby nadać im trwałość. Fotografia to uchwycenie czegoś ulotnego – momentu. Złapanie małego wycinka kontinuum czasoprzestrzennego i utrwalaniem go w fizycznej formie. Dziś dzięki rozwojowi technologii istnieje możliwość zapisania obrazu w formie cyfrowej, jednak aby zasłużył on na miano fotografii, musi zyskać materialny nośnik. Oglądanie zdjęcia na ekranie rodzi bowiem poczucie niedosytu, jakbyśmy obcowali z czymś niepełnym, niedokończonym. Dopiero zyskując materialną formę fotografia staje się tym czym jest – oszukaniem czasu. Spoglądając na nią możemy wskazać i rzec – „to było". W słowach zawiera się dysonans, rodzący poczucie niesamowitości – już tego nie ma, ale my wciąż możemy na to spoglądać. Czas jest jednak nieubłagany i upomina się o swoje, z upływem lat obrazy blakną, papier powoli niszczy się, marszy i pokrywa rysami. Istnieją jednak sposoby, aby zabezpieczyć uchwycone za pomocą aparatu chwile przed jego działaniem. Jednym z najlepszych jest fotokanapka.

 

Fotokanapka to sposób na oryginalną i wyjątkową oprawę zdjęć polegający na trwałym połączeniu trzech warstw: wydruku, szkła akrylowego (plexi) oraz płyty kompozytowej dibond. Efekt wizualny jest identyczny z oprawą Diasec, różnica polega na zastosowaniu innej technologii zespalania warstw.


Wydruk od frontu zabezpieczony jest płytą plexi, która nadaje pracy dodatkowej głębi oraz wzmacnia nasycenie kolorów. W celu usztywnienia całości i dla ochrony, tył pracy naklejony jest na płytę kompozytową - dibond.


Idealnie dopasowane do siebie warstwy, polerowane krawędzie płyt oraz wysokiej jakości wydruk nadają pracy wyjątkowej szlachetności.


Poniżej znajdą Państwo szczegółowe wyliczenie cech doskonałego sposoby oprawy fotografii jaką jest fotokanapka.


wydruk
- wydruk oryginalnymi tuszami Epson UltraChrome K3 na papierze Ilford
- płynne przejścia tonalne
- uzyskanie szczegółów w światłach i cieniach
- dynamiczny obraz
- głębokie, czyste czernie
szkło akrylowe (plexi)
- wysokiej jakości szkło akrylowe
- grubość od 2-10 mm
płyta kompozytowa - dibond
- płyta złożona z dwóch warstw aluminium oraz tworzywa sztucznego
- nadaje całej pracy sztywności
- grubość 2-3mm


W naszej ofercie znajdą Państwo również rozbudowaną propozycję systemów ekspozycyjnych. Zajmujemy się realizacją zamówień na druk wielkoformatowy w postaci roll upów, a także oklejaniem witryn i tworzeniem ścianek wystawowych z fotorealistycznymi grafikami.


 

 
belka
Wszelkie prawa zastrzeżone dla © 2019 STUDIO 906 | Polityka prywatności
belka
logo