files/laminowanie/v1_ppp.jpg?imgrand=5199

Laminowanie wydruków cyfrowych

 

Laminowanie to technika stosowana w celu podwyższenia odporności materiałów na działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Jej wykorzystanie bywa również podyktowane względami estetycznymi. Proces laminowania polega na pokryciu powierzchni danego przedmiotu specjalnym materiałem ochronnym – w przypadku wydruków najczęściej stosowana jest folia.

 

Część papierów, które stosujemy do drukowania fotografii i innych materiałów, dzięki swoim unikalnym właściwościom nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Jednak w przypadku innych, takich jak np. szybkoschnący satynowy papier Ilford Omnijet Satin 195 g czy szybkoschnący błyszczący papier Ilford OmnijetGloss 195 g, zalecane jest laminowanie. Dlatego nasze studio oferuje klientom zabezpieczanie wydruków, w tym również wydruków wielkoformatowych za pomocą folii laminującej, której grubość może wahać się pomiędzy 30 a 70 μm. Do laminowania wydruków cyfrowych używamy folii, które aplikowane są na gorąco lub na zimno.

 


W zależności od potrzeb prace laminujemy jedno- (np. prace które będą naklejane na sztywne podłoża) lub dwustronnie (np. mapy) do szerokości 150 cm.

 

 

W naszej ofercie posiadamy:

  • laminat matowy
  • półmatowy
  • błyszczący 
  • strukturalny (laminat z wytłoczoną powierzchnią  np. o strukurze płótna, po zalaminowaniu  wydruk przypomina obraz na płótnie)

Wszędzie tam, gdzie wydruki narażone są na szczególne warunki stosujemy wzmocnioną folię podłogową (np.naklejki reklamowe aplikowane na podłodze, podkładki na biurka).

Klienci mogą również wybrać opcję naklejania wydruków na podkład.

 
belka
Wszelkie prawa zastrzeżone dla © 2019 STUDIO 906 | Polityka prywatności
belka
logo